İçerik ve Sağlanan Hizmetler

Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz
 Bu makaleyi yazdırın
 Bu sayfa yararlı oldu mu?

Testlere ilişkin bilgiler her zaman el altında olmadığı gibi kolayca bulunamaz veya bulunduğunda dahi bazen hastalar ve ailelerinin gereksinmelerini karşılamaktan uzaktır. Lab Tests Online tüm bu olumsuzlukları değiştirmektedir.

Bu site, bireylerin kendileri veya yakınlarının sağlık durumlarının anlaşılması ve tedavisi için yaşamsal önemi olan güncel laboratuvar testlerine ait bilgileri bulabilecekleri tek kaynak olması amacıyla tasarlanmıştır. Odaklandığımız konu klinik laboratuvar testlerine ve ilişkin konulara spesifiktir.  Bu sitede bulacağınız konular:

Test tanımlamaları : Bu sitenin ana konusu analitler de denilen bir testler listesidir. Bu konu başlığı testin niçin istenebildiği ve sonuçların nasıl yorumlanabileceğinin anlaşılması için  temel bilgiler sunacaktır. Ayrıca testi uygulamak için hangi tip numune veya doku  parçasına gerek duyulduğunu açıklamakta ve bazı sıkça sorulan sorulara yanıt vermekteyiz.

Hastalıklar : Site, tipik olarak tarama, tanı ve takip için kullanılan testlere bağlantı sağlayan tanımlanmış bir dizi hastalık ve rahatsızlık hakkında da bilgiler içermektedir.

Tarama Kılavuzları: Sağlıklı kalmanız için önemli bir faktör de koruyucu tarama testleridir. Yaş ve hastalığa göre düzenlenmiş tarama kılavuzumuzla önde gelen otoritelerin bir bölümünün tarama önerilerini gözden geçirmekteyiz. Birçok kuruluş her zaman uyum içinde olmayan önerileri açıklama birlikte tarama testleri konusu sizle doktorunuz arasında olan bir meseledir. Bu kılavuzun bir yerden başlamanıza yardımcı olması gerekir.

Haberler : Teknolojideki ilerlemeler klinik laboratuvar testlerini büyük ölçüde etkilemiştir. Klinik araştırmalardaki gelişmelerden daha fazla sayıda evde test cihazları ve kitlerinin  gelişimine ve internet teknolojilerinde umut verici ilerlemelere kadar  bu alanda oluşan birçok süreç sizi ve sağlık hizmetlerinden yararlanan kişileri doğrudan etkilemektedir. Gelişmelere yetişmenize yardımcı olmak için ana haber kaynaklarını özetleyip orijinal çalışmalarla destekleyerek bu bilgileri bir araya topladık.

Kapsamlı makaleler : Referans aralığı nedir? Sizi nasıl etkiler? Test için numune verirken endişelerinizle nasıl başa çıkarsınız?  Evde yapılan testlere ne derece güvenebilirsiniz? Lab Tests Online için özellikle geliştirilmiş bir dizi makalede bunlar ve diğer önemli sorular incelenmiş ve yanıtlanmıştır. Bu bilgiler size testlerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilen daha geniş bir bakış açısı sağlamaktadır.

Laboratuvar : Sağlık hizmetlerinin bu alt yapısı sağlık hizmetlerini alanların çoğu için gizemini muhafaza etmektedir.  Perdeyi biraz aralayıp laboratuvar içinde oluşan gerçek “ustalık” hünerlerini size göstermeye çalışıyoruz. . Bu olmasa birçok tanı tahminlere dayanacak, sayısız rahatsızlığın erkenden tanınması ve bunlardan korunma mümkün olmayacaktı. Bu makalelerin kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacağını  ve sizin bu kadar çok kişinin mükemmel çalışmasını takdir edeceğinizi umuyoruz.

Araştırma ve menüler : Ana sayfa dışında her makalede “Testler”, “Hastalıklar” ve “Tarama” adlarında üç menü bulacaksınız.  Bu menü başlıkları sizi doğrudan ilgili makalelere götürecektir. Ana sayfamızda sağ tarafta üç hareketli pencerede bu menüleri göreceksiniz.  Bu dizinlerde aradığınızı bulamıyorsanız,  siteyi hızlı ve tümüyle gözden geçirmek için yine her sayfanın üst kısmında bulunan sitenin ‘Araştırma’ (Ara) kutusunu kullanmanızı öneririz.  

Dış kaynaklı bilgiler ve hizmetler : Sitenin her makalesine spesifik rahatsızlıklar ve tedavileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için izleyebileceğiniz dış kaynaklara bağlantıları da eklemeye çalıştık. Lab Tests Online’dan ayrı siteler tarafından sağlanan  bağlantıları da sunmaktayız. Bağlantılarımızın ilişkin makalenin içeriğine spesifik olduğunu saptayacaksınız.  En iyi bildiğimiz ve güvendiğimiz sitelere bağlanmaya çalıştık. Ayrıca güvenilir bilgiler veya yararlı servislere ek bağlantılara ilişkin her öneriyi memnuniyetle karşılamaktayız.

Bize yorumlarınızı gönderin: Son olarak Lab Test Online’dan ne ölçüde yararlanabildiğinizle çok yakından ilgiliyiz.  Bize yorumlarınızı göndermek için birkaç saniye zaman ayırın. Site ve içeriğini iyileştirmek için yapıcı önerileri zamanında ve en etkili biçimde yanıtlama hedefini amaçlamaktayız.